PRZYDATNE INFORMACJE

Vivamus ligula ligula

Ut in aliquam sem, laoreet fringilla lacus. Vestibulum ullamcorper auctor mi a posuere. In posuere, ligula et porta consectetur.

MAPKA WYJAZDU

 

 

ZBIÓRKA NA WYJAZD
 

Miejsce: ul. Fieldorfa 41 – parking pod marketem Kaufland

Dzień: 26 czerwca 2022

Zbiórka: 7.30

Wyjazd: 8.00

Powrót: 6 lipca 2022
godz. 14.30 - 15.30

OPIS OŚRODKA
​​​​​​​

„Górski Poranek”
ul. Kościuszki 7257-550 Stronie Śląskie
tel.: 074 814 13 54, 606 818 705
fax : 074 814 13 54
email: biuro@gorskiporanek.pl

Program wyjazdu 

Dwa kółka, siła mięśni nóg i okolice Stronia Śląskiego to wymarzone tereny do mniejszych i wiekszych wypraw rowerowych. Mnóstwo ciekawych szlaków, ścieżek i tras gwarantują moc rowerowych przygód.

Dzieciaki, po wstępnym szkoleniu i weryfikacji ich możliowści i umiejętności, podzielimy na dwie grupy tak, żeby wszyscy mogli czerpać jak najwięcej przyjemnosci ze wspólnych wypadów. 

Ze względu, że na obozach stawiamy na bezpieczeństwo i możliwie jak najszerszy SMILE :-D naszych uczestników, potrzebnych jest kilka warunków do spełnienia:

 • karta rowerowa !!!

 • rower typu MTB/XC – tzw. góral (do jazdy po szutrze i ścieżkach leśnych) 

 • rower po solidnym przeglądzie – głównie hamulce, regulacja napędu, dobre opony i dętki.

 • odpowiednie wyposażenie roweru i siebie → zerknij tutaj (link do listy potrzbnego wyposażenia).

 • podstawowa kondycja fizyczna - jeśli na min. 1,5 - 2 miesiące przezd wyjazdem przygotujesz swoją formę fizyczną tzn. systematycznie będziesz pokonywał na rowerze w granicach 15 - 20 km z pewnością poradzisz sobie na obozowych trasach :-)

 

 

Program obejmować będzie:

 • poznanie zasad poruszania się rowerami w kolumnie na drodze i poruszania się po szlakach rowerowych;

 • przypomnienie podstawowych informacji dotyczących oznakowania szlaków i znaków drogowych;

 • nauka i rozwijanie umiejętności techniki jazdy – m. in: zmiana biegów i dobór odpowiedniego przełożenia, technika hamowania (ważne szczególnie w górach), jazda po torze z przeszkodami (jazda po prostej, slalom, zawracanie, prowadzenie roweru jedną ręką, pokonywanie przeszkód);

 • wyprawy rowerowe szlakami rowerowymi;

 • obsługa roweru – czyszczenie i nasmarowanie łańcucha, wymiana dętki, itp.

 • mini zawody rowerowe  - dla chętnych :-)

W razie problemów ze sprzętem, drobne naprawy będziemy wykonywać na miejscu, natomiast w przypadku poważniejszych usterek rowery będziemy oddawać do zaprzyjaźnionego serwisu.

Szykuje się szalony obóz z mnóstwem pozytywnej energii, szerokiego uśmiechu i górą (i to z pewnością nie jedną :-) niezapomnianych wspomnień czekajacych do zgarnięcia z rowerowych tras. Czekamy na Ciebie.

Liczba miejsc ograniczona.

 

 

 

A oto kilka korzyści, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w naszym obozie:

 

 • Walory zdrowotne – Zmiana otoczenia, klimatu, przebywanie na świeżym powietrzu oraz bogaty program rekreacyjny będą miały bezpośredni wpływ na poprawę stanu zdrowia dzieci. Dodatkowym atutem jest wiedza związana ze zdrowym stylem życia, z której będą mogły korzystać, na co dzień.

 • Rozwijanie sprawności fizycznej – Charakter obozu i ilość zaplanowanych zadań ruchowych bezpośrednio będą wpływać na kształtowanie ogólnej sprawności fizycznej i wzrost poziomu możliwości motorycznych dzieci.

 • Kształtowanie strony mentalnej – Warunki obozowe determinować będą rozwijanie takich cech jak odpowiedzialność, umiejętność współpracy, rzetelność czy samodzielność, natomiast panująca atmosfera będzie sprzyjać nawiązywaniu nowych znajomości, które będzie można zacieśniać po zakończeniu obozu.

 • Odkrywanie talentów – Szeroki wachlarz zajęć zarówno terenowych, jak i świetlicowych dadzą możliwość dzieciom sprawdzić się w zadaniach do tej pory nieznanych, dzięki którym poznają siebie na nowo.

   

Uczestnicy: 
Chłopcy i dziewczynki w wieku 6 – 16 lat.

 

Zajęcia programowe: Treść, ilość i stopień trudności proponowanych zajęć dostosowany jest do możliwości uczestników. Program zakłada dużą dawkę zajęć ruchowych od świtu do zmroku, uwzględniając niezbędny czas na wypoczynek i regenerację sił.  Z wrodzonych i nieograniczonych możliwości ruchowych uczestników będziemy korzystać z wielką przyjemnością, także o nudzie trzeba będzie zapomnieć.

Wyżywienie: W czasie trwania obozu zapewniamy pełne wyżywienie 3 posiłki dziennie. Nasi najmłodsi uczestnicy są bacznie pilnowani, tak by byli zawsze najedzeni. Bez względu na możliwości ośrodka dzieci mają zawsze zapewnioną wodę do picia. Kuchnia uwzględnia w swoim menu specjalne zalecenia żywieniowe dla wybranych dzieci, po wcześniejszym uzgodnieniu - opłata dodatkowa 150zł.

Zakwaterowanie: pawilon hotelowy - pokoje  4 - 6 osobowe z łazienkami w ośrodku „Górski Poranek"

Transport:  Współpracujemy tylko z przewoźnikami gwarantującymi usługi najwyższej jakości. Biorąc pod uwagę komfort jazdy, postoje podczas przejazdu dostosowane są do potrzeb dzieci i młodzieży.

Dokumenty: Niezbędnym dokumentem potrzebnym do wzięcia udziału w obozie jest szczegółowo wypełniona karta kwalifikacyjna uczestnika obozu - do pobrania TUTAJ !!! oraz oświadczenie COVID - 19 - do pobrania TUTAJ !!!

Zebranie informacyjne: W połowie czerwca 2022 zorganizowane będzie dla Państwa zebranie informacyjne. O konkretnej dacie i miejscu zebrania zostaną Państwo poinformowani drogą elektroniczną. Na zebraniu poruszane są wszystkie tematy dotyczące wyjazdu dziecka na obóz. Zebranie to również świetna okazja do tego, by rodzice poznali pełną kadrę pedagogiczną i zadali nurtujące ich pytania. Jest to też dobry moment na przekazanie kart kwalifikacyjnych i oświadczeń COVID - 19.  

 

Termin: 26 Czerwiec - 6 Lipiec

Bike & Smile - ТУРНУС II

No i ruszamy z nowym tematem  - Bike & Smile !!!
Dwa kółka, siła mięśni nóg i okolice Stronia Śląskiego to wymarzone tereny do mniejszych i wiekszych wypraw rowerowych. Mnóstwo ciekawych szlaków, ścieżek i tras gwarantują moc rowerowych przygód.​​​​​​​   

 1. pl
 2. uk

Коротко про нас

Fun - наше друге ім'я. Посмішка від вуха до вуха тільки з Smile Camp. Спорт, відпочинок, мистецтво, відпочинок та розваги. З нами ви зустрінете друзів протягом багатьох років. Чудова розвага в поєднанні з навчанням і пошуком нових захоплень - все це виділяє наші табори з натовпу. Табори, зелено-білі школи – унікальна пропозиція для дітей та молоді.

Social Media

Smile-camp.pl

 

Всі права захищені
All rights reserved 2012 -2022

Pierwszy Obóz - Wawrzkowizna 2012